Forum > Organizasyon - Oyun Kuralları

Organizasyon ve Oyun Kuralları

<< < (2/2)

Yönetim:
El Bombası Kuralı

Etrafa BB saçan işlevsel el bombalarının kullanımı aşağıdaki gibidir.

Kapalı mekanda kullanımda bomba odaya atıldığı ve patladığı takdirde odada bulunan, sert arkasında (taş duvar/metal plaka) korunmayan herkes, BB gelmese bile, ölü sayılır. Oda boyutları ortalama ev odası olarak kabul edilir. Eğer oda boyutları daha büyük ise patlama noktasına 3 metre içindeki herkes ve bu mesafenin dışında BB çarpan herkes ölü sayılır.

Açık alanda kullanımda bomba atıldığı ve patladığı takdirde patlama noktasına 3 metre mesafedeki herkes ve bu mesafenin dışında BB çarpan herkes ölü sayılır.

İstisnalar:

Bomba atıldığı zaman patlamaz ise (az sayıda bile BB çıkışı olmadıysa, mekanik bir sorun oluştuğunda ya da gaz haznesindeki bir kaçaktan dolayı çalışmadıysa) normal şartlarda etkilenecek oyuncular oyuna devam edebilir.

3 metreden kısa mesafeye düşen bomba ile oyuncu arasında tam ve sert siper (taş duvar/metal plaka) arkasındakiler BB gelmediği sürece ölmez.

El bombaları patlamadan geri atılabilir.

Yönetim:
Silent Kill Kuralı
Oyuncu bıçak/balta/vb replikası ile rakibini devre dışı bırakabilir.
Söz konusu replika delici/kesici olmamalıdır.
Replika metalden olmamalıdır. Replika karşıdakine hasar vermediği sürece herhangi bir malzemeden üretilebilir (bant kaplı karton parçası gibi).
Silent kill yaparken gereksiz güç kullanılmamalı, rakibin yüzü hedef alınmamalıdır.
Silent kill yaparken bıçak/balta/vb replikası kullanılması gerekmektedir, rakibe elle dokunmak yeterli değildir.
Silent kill için kullanılan bıçak/balta/vb replikası fırlatılmamalıdır.
Silent kill ile devre dışı bırakılan oyuncu vurulduğunu sözlü bir şekilde belirtmemeli, bunun yerine devre dışı bırakıldığı yerde vuruldum belirtecini (şapka, reflektör, mutfak bezi vs) takıp, oyunun gidişatını etkilemeyecek bir süre bekledikten sonra oyun alanını terk etmelidir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git