Kullanıcı

Welcome, Guest.
Please login or register.

Forgot your password?

Reklam Alanı

asekktuhhlhtlsl.png

İstatistikler

Members
Total Members: 4199
Latest: Quzmoo
New This Month: 17
New This Week: 2
New Today: 0
Stats
Total Posts: 17175
Total Topics: 2021
Most Online Today: 634
Most Online Ever: 1933
(Ocak 16, 2023, 05:48:05)
Users Online
Members: 2
Guests: 565
Total: 567

Gönderen Konu: Bit Pazarı duyurusu  (Okunma sayısı 92657 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tugek

Bit Pazarı duyurusu
« : Ocak 18, 2020, 18:57:06 »
Arkadaşlar,

01.02.2020 tarihi itibari ile Bit pazaraı alanından sadece Takım üyeleri (KT üyeleri dahil) yararlanabilecektir. Normal üyeler ve veya KT komutanları tarafından onaylanmamış üyelere bu bölümler kapatılacaktır. Lütfen KT veya takım başvurularınızı bir an önce tamamlayınız.

yoxgtbsgedtppfk.png

Çevrimdışı Aydolan

• Antalya Airsoft
  • Takımsız Üye
  • Airsoft Profili
  • Total likes: 115
  • Antalya Airsoft
    • Profili Görüntüle
    • http://www.antalyaairsoft.com
  • Doğum Yılı: 1990
  • Ad Soyad: Aydın
  • Telsiz Kodu: TB4PAN
Ynt: Bit Pazarı duyurusu
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2020, 19:34:07 »
Biz ne olacaz?

Çevrimdışı Tugek

« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2020, 20:36:08 »
Sizleri de takımlarımızın arasında görmek bizleri sevindirecektir.

şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

Çevrimdışı Fahrenheit

• W.S.A.T Takım Kaptanı Forum Modaratörü
  • W.S.A.T.
  • Airsoft Profili
  • Total likes: 290
  • 9 canın olsa da en çok 8 defa kaçabilirsin ölümden
    • Profili Görüntüle
    • W.S.A.T
  • Doğum Yılı: 1982
  • Ad Soyad: Erdoğan
  • Telsiz Kodu: TB8PAE
  • Takım Kodu: WSA
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2020, 12:57:12 »
Sizleri de takımlarımızın arasında görmek bizleri sevindirecektir.

şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

:smiley32: :smiley32: :smiley32: :smiley32: :smiley32: :smiley32:

Çevrimdışı koolblue

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2020, 21:10:09 »
o iş bize biraz zor gözüküyor ama hayırlısı.
sağlık olsun :)
Armory:

KRYTAC LVOA - C
KRYTAC MK2 PDW
G&G M14 VETERAN
PTS CM4 ERG

TM MK23 SOCOM
WE GLOCK 18C

Çevrimdışı Fahrenheit

• W.S.A.T.
  • Airsoft Profili
    • Profili Görüntüle
    • W.S.A.T
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2020, 11:39:11 »
o iş bize biraz zor gözüküyor ama hayırlısı.
sağlık olsun :)

Çok özel değilse nedenini öğrenebilir miyim.

Çevrimdışı koolblue

« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2020, 15:05:03 »
özel değil tabi hocam, belki bende de bilgi kirliliği var. ben TAC kurallarını ve katılım için gereklilikleri pek araştırmadım ama Antalya Airsoft ta bende önce oyuna başlamış olanlar ve grubun önderlerinden öğrendiğim bilgilere göre yazıyorum ;

yanlış bilmiyorsam, TAC bünyesindeki takımların oyunlarda kullandığı replikaların FPS limitleri bütün takımlar için aynı diye biliyorum.  ve bildiğim kadarıyla bizim FPS limitlerimiz sizinkilerin üstünde.
dmr 500fps, sniper 600fps , seri 400 fps olarak oynuyoruz. ben şahsen  bizim fps limitlerimizden memnunum, oynadığımız arazi icabıda bu FPS lerle oynamak daha mantıklı. Zaten Borderwar yada Berget kurallarına bakarak baz almıştık. hangisiydi hatırlamıyorum.

aidat ne kadar  bilmiyorum belki bizim grubumuzun aidatından daha yüksektir. yüksek ise zaten  bazı arkadaşlar bunuda sorun edecektir. Ne gerek vardı zaten oynuyoruz kendi aramızda  Pazar günleri. ki yanlış anlaşılmasın,  Derneğin başındaki insanları arkadşaları tanımıyoruz, bazı insanlar tanımadığımız bilmediğimiz  insanlara bu parayı neden gönderelim derler. normaldir. herkesin airsoft a bakış açısı aynı değil malesef.

bunlar aklıma gelen ilk 2 soru işareti diyebilirim.

Bit Pazarı konusunda neden Dernek üyesi olmayanların dışarıda kaldığını şahsen pek anlayamadım. Türkiye de zaten airsoft olarak  tek portal burası, zaten dernek üyesi olmayanlar forum da bazı bölümleri göremiyor, keşke dernek üyesi olmayanlarada açık kalsaydı, en azından çevreye yayılması açısından iyi bir portal burası, bu değişiklik şuan kibarca ya derneğe üye olun yada gidin başka yere demek oldu bize. dediğim gibi Sağlık olsun :)

Armory:

KRYTAC LVOA - C
KRYTAC MK2 PDW
G&G M14 VETERAN
PTS CM4 ERG

TM MK23 SOCOM
WE GLOCK 18C

Çevrimdışı bugrao

• TA2OGL
  • V.A.T.
  • Airsoft Profili
  • Total likes: 60
  • Leave no man behind.
    • Profili Görüntüle
    • instagram
  • Doğum Yılı: 1984
  • Ad Soyad: Buğra Oğuzülgen
  • Telsiz Kodu: TA2OGL
  • Takım Kodu: VAT04
« Yanıtla #7 : Ocak 21, 2020, 15:32:03 »
Dernek üyesi olmak gerekli demiyor ki takım üyesi olmak diyor.
Buğra Oğuzülgen
'Vigilantes Airsoft Team' VAT-04

Çevrimdışı koolblue

« Yanıtla #8 : Ocak 21, 2020, 15:41:03 »
ben Antalya Airsoft üyesiyim ,
benim takımım var :)
o zaman sorun olmasa gerek  :smiley74:
 bizmi yanlış okuduk yukarıda yoksa? Aydın 'da sormuş bize ne olacak diye.
Armory:

KRYTAC LVOA - C
KRYTAC MK2 PDW
G&G M14 VETERAN
PTS CM4 ERG

TM MK23 SOCOM
WE GLOCK 18C

Çevrimdışı mellec.official

« Yanıtla #9 : Ocak 21, 2020, 20:46:08 »
Fps limitlerimiz arazimiz acisindan gerekli ve uygun buna bağlı olarak mesafe kurallarimizda tac dernek kurallarına göre daha katı, örneğin sniper lar olarak 40 metre altına atış yapamıyoruz, bit pazarı konusunda Tac a bağlı takımlar haricindeki kişilere kapatılıyor KT üyeleri hariç, derneğin kararıdır, saygı duyarız , aydın aslan ve ben varız zaten Antalya'da oynayıp üye olan, bugüne kadar sagolsunlar kıdemli üye olarak bize forumu açtılar, bı çok alışverişimiz olmustur bit pazarindan , kapatılıyor olması yinede üzdü,  forum bilgi alışverişi konusunda da çok faydalı kıdemli üye konusu sonra degerlendirilecekti galiba ne olur bilmiyorum da erişimi komple kapatacaklar mi ondan emin değilim .
mellec.official

Çevrimdışı Fahrenheit

• W.S.A.T.
  • Airsoft Profili
    • Profili Görüntüle
    • W.S.A.T
« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2020, 12:40:12 »
Dernek üyesi olmak gerekli demiyor ki takım üyesi olmak diyor.

Takım üyesi olmak derken TAC bünyesindeki takımlardan biri olması gerektiğini beyan ediyor. Antalya Airsoft bünyemizde bir takım değil.

Çevrimdışı Fahrenheit

• W.S.A.T.
  • Airsoft Profili
    • Profili Görüntüle
    • W.S.A.T
« Yanıtla #11 : Ocak 22, 2020, 13:58:01 »
özel değil tabi hocam, belki bende de bilgi kirliliği var. ben TAC kurallarını ve katılım için gereklilikleri pek araştırmadım ama Antalya Airsoft ta bende önce oyuna başlamış olanlar ve grubun önderlerinden öğrendiğim bilgilere göre yazıyorum ;

yanlış bilmiyorsam, TAC bünyesindeki takımların oyunlarda kullandığı replikaların FPS limitleri bütün takımlar için aynı diye biliyorum.  ve bildiğim kadarıyla bizim FPS limitlerimiz sizinkilerin üstünde.
dmr 500fps, sniper 600fps , seri 400 fps olarak oynuyoruz. ben şahsen  bizim fps limitlerimizden memnunum, oynadığımız arazi icabıda bu FPS lerle oynamak daha mantıklı. Zaten Borderwar yada Berget kurallarına bakarak baz almıştık. hangisiydi hatırlamıyorum.

aidat ne kadar  bilmiyorum belki bizim grubumuzun aidatından daha yüksektir. yüksek ise zaten  bazı arkadaşlar bunuda sorun edecektir. Ne gerek vardı zaten oynuyoruz kendi aramızda  Pazar günleri. ki yanlış anlaşılmasın,  Derneğin başındaki insanları arkadşaları tanımıyoruz, bazı insanlar tanımadığımız bilmediğimiz  insanlara bu parayı neden gönderelim derler. normaldir. herkesin airsoft a bakış açısı aynı değil malesef.

Bit Pazarı konusunda neden Dernek üyesi olmayanların dışarıda kaldığını şahsen pek anlayamadım. Türkiye de zaten airsoft olarak  tek portal burası, zaten dernek üyesi olmayanlar forum da bazı bölümleri göremiyor, keşke dernek üyesi olmayanlarada açık kalsaydı, en azından çevreye yayılması açısından iyi bir portal burası, bu değişiklik şuan kibarca ya derneğe üye olun yada gidin başka yere demek oldu bize. dediğim gibi Sağlık olsun :)

Aslan merhaba...

Daha önceki oynayan arkadaşlar veya grubun önderleri şuan oyunlara katılıyor mu? Veya bu arkadaşların sizlere ilettiği süre gelen durumu siz hiç değerlendirdiniz mi?
Grubun kurucuları veya Antalya airsoft ekibinden forumu kullanmayan arkadaşlar var mı? Kullanmıyorsalar nedeni nedir.

NOT:Bu sorduğum soruları emin olun tartışma çıkarmak için değil sizleri tanımak ve bizler hakkında ne düşündüğünüzü bilmek için sordum.

Evet Fps değerlerimiz farklı. Bu forumda hiç oyun ve organizasyon kurallarımıza baktınız mı. Fps değerleri öyle arada uçurum yaratacak kadar büyük değerler olmamak ile birlikte belki sizlerden önce sizin arazinizde de oyun oynamış biri olarak gözle büyütecek kadar ne avantaj nede dezavantaj göstermeyeceğini düşünüyorum.

Aidatlarımıza gelince aslında amacımız bir kazanç elde etmek değil. Türkiye nin ilk kurulmuş en köklü ve sağlam alan bu platformun temel ihtiyaçlarını karşılamak için temsili olarak alınan yıllığı 60 tl ücret.  Ayrıca kimsenin derneğe üye olma mecburiyeti de yok. Derneğin başındaki insanlarla sizler sürekli forumda iletişim halindesiniz. Belki farkında değilsiniz. Ne yöneticisinden ne üyesinden kimseden zarar görmediğinize eminimdir.  Bizde Gaziantep olarak kendi aramızda oynuyoruz. Bu platformun bir parçası olmak bizlere hiç zarar vermedi. Aksine büyük faydalarını görüp güzel dostluklar kurmamızı sağladı ve buna da devam ediyor. TAC bünyesinde bulunan oyuncuların büyük çoğunluğunun airsofta bakış açışı aynı. Farklı olanlar zaten sıyrılmakla birlikte diğer tarafta bizim bakış açımızı benimsemeye başlıyor. Büyük bir aile olabilmenin en temel özelliği bu sanırım.

Bit pazarına gelince. Dernek üyesi olmayanların Bir pazarını kullanmasında bir sıkıntı yok. Bizler yönetim olarak belli kuralları derleyip toplamak ve bunları uygulamak zorundayız. Bu kurallardan biride kıdemli üye bölümünü kapatmak oldu.  Doğal olarak bu bölüm kapandığında bit pazarını kullanımı da kapanmış olacak.  Antalya için alınmış bir kural olarak düşünmeyin. Yılarını foruma ve TAC bünyesine vermiş arkadaşlar da var aramızda.  Senin de Söylediğin gibi Türkiye de airsoft olarak tek portal demeyelim ama en sağlam, köklü ve kuralları olan portal burası. Bizlerde bu portal da ki insanları hem korumak hem de haklarını gözetmek zorundayız.  Sizlerin de bu konuda bize anlayış göstermesini bekliyoruz.  Çevreye yayılma bizim kültürümüzü benimseyen kişiler le olması da tek talebimiz.

Çevrimdışı koolblue

« Yanıtla #12 : Ocak 22, 2020, 14:22:02 »

Aslan merhaba...

Daha önceki oynayan arkadaşlar veya grubun önderleri şuan oyunlara katılıyor mu? Veya bu arkadaşların sizlere ilettiği süre gelen durumu siz hiç değerlendirdiniz mi?
Grubun kurucuları veya Antalya airsoft ekibinden forumu kullanmayan arkadaşlar var mı? Kullanmıyorsalar nedeni nedir.

NOT:Bu sorduğum soruları emin olun tartışma çıkarmak için değil sizleri tanımak ve bizler hakkında ne düşündüğünüzü bilmek için sordum.

Evet Fps değerlerimiz farklı. Bu forumda hiç oyun ve organizasyon kurallarımıza baktınız mı. Fps değerleri öyle arada uçurum yaratacak kadar büyük değerler olmamak ile birlikte belki sizlerden önce sizin arazinizde de oyun oynamış biri olarak gözle büyütecek kadar ne avantaj nede dezavantaj göstermeyeceğini düşünüyorum.

Aidatlarımıza gelince aslında amacımız bir kazanç elde etmek değil. Türkiye nin ilk kurulmuş en köklü ve sağlam alan bu platformun temel ihtiyaçlarını karşılamak için temsili olarak alınan yıllığı 60 tl ücret.  Ayrıca kimsenin derneğe üye olma mecburiyeti de yok. Derneğin başındaki insanlarla sizler sürekli forumda iletişim halindesiniz. Belki farkında değilsiniz. Ne yöneticisinden ne üyesinden kimseden zarar görmediğinize eminimdir.  Bizde Gaziantep olarak kendi aramızda oynuyoruz. Bu platformun bir parçası olmak bizlere hiç zarar vermedi. Aksine büyük faydalarını görüp güzel dostluklar kurmamızı sağladı ve buna da devam ediyor. TAC bünyesinde bulunan oyuncuların büyük çoğunluğunun airsofta bakış açışı aynı. Farklı olanlar zaten sıyrılmakla birlikte diğer tarafta bizim bakış açımızı benimsemeye başlıyor. Büyük bir aile olabilmenin en temel özelliği bu sanırım.

Bit pazarına gelince. Dernek üyesi olmayanların Bir pazarını kullanmasında bir sıkıntı yok. Bizler yönetim olarak belli kuralları derleyip toplamak ve bunları uygulamak zorundayız. Bu kurallardan biride kıdemli üye bölümünü kapatmak oldu.  Doğal olarak bu bölüm kapandığında bit pazarını kullanımı da kapanmış olacak.  Antalya için alınmış bir kural olarak düşünmeyin. Yılarını foruma ve TAC bünyesine vermiş arkadaşlar da var aramızda.  Senin de Söylediğin gibi Türkiye de airsoft olarak tek portal demeyelim ama en sağlam, köklü ve kuralları olan portal burası. Bizlerde bu portal da ki insanları hem korumak hem de haklarını gözetmek zorundayız.  Sizlerin de bu konuda bize anlayış göstermesini bekliyoruz.  Çevreye yayılma bizim kültürümüzü benimseyen kişiler le olması da tek talebimiz.

walla abi eskiden galiba foruma üye olan varmış. yanlış bilmiyorsam, bir atışma yaşamış  forumdan bir arkadaş ile , ondan sonrada daha takip etmemiş forumu bildiğim kadarıyla.
suan benim bildiğim antalya airsoft olarak 3 kişiyiz aktif olarak kullanan forumu. aydın, ben , mellec. 3 ümüzde kurucu değiliz :) ama en aktif oynayanlardanız diyebilirim.
abi FPS değerlerine girmim. biz açık arazide oynuyoruz, ormanlık alanda, o yüzden  berget yada borderwar'ın kurallarını baz alalım dediki, olurda bir gün gidebilirsek 1 tanesine ( inş 1-2 sene içerisinde niyetim var ) . böylesi iyi. bende değişmesi taraftarı değilim FPS değerlerimizin. yoksa İşgören Erkan Kastan bizi kapıdan kovar, 50 kişi replika getirip şunun yayını vs düşür dersek :)
abi dediğim gibi bana sorsan Aidatınız ok, ama ne gerek var diyenlerde çıkar elbet. herkesin bakış açısı farklı. Bence bizim takım TAC'ta olsa, eksisinden çok artısı olur bize, ama bizim gibi düşünenlere, herkese değil. aramızda replikasını pazar'dan pazar'a görenler de var. benim gibi günde 2-3 saat internette airsoft ile ilgili bişi ler izelyip ,okuyup forum takip edip, alışveriş yapanda var.

Bit Pazarını bence tekrar düşünün isterim. sonuçta bizim ilan açıp satmak istediğimiz ürünlere baktığınız zaman elbet TAC bünyesindeki takımlarda oynayanların da ilgisini çeken şeyler oldu ki , şükür alış veriş yaptık baya.  sonuçta sizinde işiniz görülüyor, ihtiyacınız olan bişiler çıkıyor. HK417 i  sahibinden.com' dan birine satıp mundar edeceğime, oyuna gönül vermiş, ciddi hobby edinmiş birinin elinde görmek isterdim ben, hoş  takım arkadaşımız sağolsun onuda mundar etti ya oda başkı olay :) . Limitlemek istemenizi anlıyoruz tabi ama en azından referans yolu ile bu foruma üye olup Kıdemli Üye yapılmış arkadaşlar var ( Ben :) ) en azından ben ve benim gibilerin bu tarz ortak sayfalara erişimi aktif kalsa güzel olur.
Armory:

KRYTAC LVOA - C
KRYTAC MK2 PDW
G&G M14 VETERAN
PTS CM4 ERG

TM MK23 SOCOM
WE GLOCK 18C

Çevrimdışı Aydolan

• Antalya Airsoft
  • Takımsız Üye
  • Airsoft Profili
  • Total likes: 115
  • Antalya Airsoft
    • Profili Görüntüle
    • http://www.antalyaairsoft.com
  • Doğum Yılı: 1990
  • Ad Soyad: Aydın
  • Telsiz Kodu: TB4PAN
« Yanıtla #13 : Ocak 22, 2020, 16:09:04 »

Aslan merhaba...

Erdoğan

Evet bahsedilen önceki arkadaşlar aktif olarak oynuyorlar ve önde gelenlerimiz.    Aslan değiliz yazmış ama ben kurucu üyelerden biriyim.   Aynı zamanda Aslan Gökhan ve bende  Antalya Airsoft Grubunun kaptanlarındanız.

Antalya airsoft iki  grubun birleşmesiyle  kuruldu.  İki grup da   forumda  atışma yaşamış yada başka birşeylerden  TAC a pozitif bakmıyordu.    Benim  foruma üyeliğim dışın da da herhangi bir  bağ yoktu.  Şamil beni arayana kadar da  1 2 sene hiç bir yeri göremeyip genede başka Antalyalı  airsoftu arıyordur diye  ay da bir açıp  bakıyordum.

Şamil arayıp aa  Antalyada  aktif oynayan varmı diye  konuşmaya başladık. Konuşmanın özeti kurallardaki farklar ve ortak noktalardı. Ne kadar aynı  olursa da Türkiye içinde şehirler gruplar arası oyunlar o kadar kolaylaşır. Birlik beraberlik artar. Amerikayı tekrardan keşfetmeye gerek yok. Dedik. Bizim oyun alanı yapımız ve Antalyada ki mevcut  tecrübe bilgi ve imkanlara göreydi bizim farklı kurallar ve sınırlar.  Zamanla daha yakınlaşırız dedik.  Şuan da  fps dışında neredeyse farklı bir oyun kuralımız yok.  Tek ciddi farkımız bizde  21 yaş altı oyuncu kabülü yok.   

Hatta o dönem ben İstanbula oyuna geldim  yağmur yüzünden oynayamadım.   Tanışamadık.

Uzun zamandır forumda olduğumdan ötürüde War winds de  B takımındaki bir çok oyuncuyu (forumda aktifse) ismen  tanıyordum tamir upgrade vb bir konuda mesajlajmıştık yada  ikinci el alışveriş yapmıştık. Böyle olunca da  çok hızlı bir şekilde kaynaştık. Oyunda da çok uyumluyduk.

Forum TAC ın  a olacak b olacak denirse   olacaktır. Bizim saygı duyarız. 

Bu kural değişikliği mantığı ne bilmiyorumda.  Türkiyede  bir sürü  grup var. Çoğuda  dağınık  kuralsız bilgisiz.  airsoftturkey.com dışında da başka bir platform yok benim bildiğim.  Airsoft İstanbula üye olmuştum ama  aktif değiller.  TAC ın görev edinip  millete yön gösterici olması gerektiğini düşünüyorum. Youtube da  iki video seyredip  uçanı kaçanı vuran herşeyi yapabilen  tipler üremesinden ise  forum üzerinden öğrenilmesi bence çok  önemli. Misal Geçen hafta  Ispartadaki oyuncular oyuna geldiler.   3 4 kişilerdi. Birsürü bilgi ihtiyaçları vardı. Foruma üye olun  çok faydasını görürsünüz boş alışveriş yapmaz kural vb altyapı oluşturursunuz diye yönlendirdim. Geçen sene aynısını Denizli takımı ile oyna gittimizde  söyledim.  Hatta adamlara bizim ve sizin kurallarıda aynen yolladım.  Ortak altyapı oluşsun diye.

Bit pazarının herkese açık olmasını isterim ben. Bana göre Türkiyede airsoft bu sayede gelişiyor.  4 Sene önce  ben fbok daki gruplaran İzmirin eski kaptanı  Hakan Gencer e  birşeyler satmıştım.  Çok güzel muhabet ettik.  O muhabet ilede biz İzmire oyuna gittik onlar geldiler.   Warwinds vb yada İkinci el satışlarda hep haberleşiyoruz beraber hareket edelim diye.  Hatta Hakan abi airsoftu bıraktı. Buna rağmen Antalya ya geleceğinde yada burdan bireşy oldumu arıyor ve paslaşıyoruz.  Yukarda bahsettim  forum içi alışverişlerim yada bilgi paylaşımlarıyla diğer iller ilede bu ileşitimleri kuruyoruz.   

Uzun vade de Borderwar  Berget Warwinds vb gibi organizasyonlarda  gideceğiz.  Muhtemelende  forumdaki arkadaşlarda orada olacak.   Milletin yani bütün Türkiye nin bir şekilde iletişimde  olması  TAC forumu sayesinde gerçekleşiyor.  Bu yüzden  kısıtlamalara gidilmemesi yada  başka alternatifler yaratılması  çok güzel olur.

Niye TAC a katılmıyorsunuz o zaman derseniz. Antalya Airsoft Grubu olarak dernekleşiyoruz.   Ne kadar çok beraber hareket eden Dernek ve grup olursa  Türkiyede airsoftu daha iyi yerlere getiririz diye düşünüyorum.

Misal  Kuşadası Spor Klübü   2. Türkiye çapında oyununu düzenliyorlar.  Açıkladıkları tek kural sınırsız  HICAP  :smiley61:

Meşur fps farkımızda şöyle: Bizim kurallarımız ile  TAC oyun kuralları  üç aşağı beş yukarı aynı. FPS deki fark a bakarsak da siz bizden daha tehlikeli oynuyorsunuz.  Bizim atış mesafelerimiz  neredeyse  sizin iki katınız.  Yıldız  olayıda birden beş e kadar basit bir rütbelendirmemiz var. Oyuna yeni başlayan oyuncu illa tek tek aeg le oynamak zorunda. Tecrübelendikçe de  yıldız alıp  lmg dmr sniper oynayabilir.  Oyunlara kabul de.  İpini koparan gelemez.  İki tane misafir setimiz var. İlk önce aramızda oynatıp.  Başlayacaksa  ona göre  yönlendiriyoruz. Beğenmedimiz adam oldumu da  airsoft hayatı bitiyor.

AEG   
Max. FPS: 400 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile)  ile Seri oynayabilir. (  En az 1 yıldızlı oyuncu olmak gerekir.)
Max. FPS: 420 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile).  Üçlü atış yapabilir. (  En az 1 yıldızlı oyuncu olmak gerekir.)
Max. FPS: 450 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile).  Tek tek atış şeklinde oynanabilir. (  En az 2 yıldızlı oyuncu olmak gerekir.)
Atış Alanı: 20 metre dışı

Lmg
Max. FPS: 450 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile).
Atış Alanı: 30 metre dışı
*   Drum sınırı: 2
*   LMG olmayıp ta tambur takılarak kullanılan modeller (M4, AK47 vb.) kabul edilmez.

DMR
Max. FPS: 500 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile). 3 ve üzeri yıldızlı oyuncular için tek tek atmak şartı ile  DMR oyuncaklar ile oynayabilirler.
Atış Alanı: 30 metre dışı
* Dürbünle oynanmak zorundadır.

SNIPER
Max. FPS: 550-600 (0.20gr'lık BB ile veya eşdeğer jul seviyesinde farklı ağırlıklarda BB ile) (  En az 3 yıldızlı oyuncu olmak gerekir.)
Atış Alanı: 40 metre dışı

Çevrimdışı Fahrenheit

• W.S.A.T.
  • Airsoft Profili
    • Profili Görüntüle
    • W.S.A.T
« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2020, 17:58:05 »
Aydolan..

O kadar güzel şeyler yazmışsın ki hepsine katılıyorum. Bu konuyu da sizin anlamanızı canı gönülden isterim.  TAC topluluğu sizin ve bizimde hep bahsettiğimiz gibi köklü bir grup. Bunun nedeni bizlerin kurallarına bağlılığından kaynaklanıyor. Ben 2009 dan beri oynuyorum. Bir çok grubun camiamıza gelip gidişini gördüm. Kimisi iyi kimisi kötü ayrıldı. Kimisi pişman olup geri döndü. (iyi ayrılanlar) İnsanlar yönetim biçimini beğenmediğinde,  kuralları beğenmediğinde veya kuralların uygulanışını beğenmediğinde giderler. Aslolan her zaman var olandır.  Kurallardan ödün vermek yeni yeni taleplerin oluşmasına ve bunların artmasına sebep olur. Bu sebepler maalesef yıkım habercisidir. 

Kimse el uzatmak ile küçülmez ve uzaman ele karşılık vermeyle de büyümez. Şamil vakti zamanında el uzatmış. TAC kurulduğu günden bu yana yön gösterici olarak zaten var. Bunu da insanlara dayatma yolu ile yapmıyor.  Biz Türkiye genelinde büyük bir aileyiz. Birçok şehirde takımlarımız var ki ben kurulduğu günden beri Gaziantep de yaşayıp elimizden geldiği kadar da destek vermeye çalışanlardanız. 

Bit pazarı herkese açık olmalı diye düşünüyorsunuz ancak alış veriş işi çok başka bir iş. Biz TAC olarak buradaki hiç bir alışverişe karışmamakla birlikte dışardan gelen birinin bünyemizde olan birini de üzmesini istemeyiz. Ayrıca kimsenin de TAC da alış verişte biri birini dolandırdı demesi adımıza yakışmayacaktır.

Fps kuralları çok basit ve hiç dert edilmeyecek şeyler benim gözümde.  2 kere yurt dışına çıkmış biri olarak da söylüyorum. TAC fps kuralı ile ne Bergette nede border wars da bir sıkıntı yaşamadım. 20-30 fps az olduğu için hiç bir yurt dışı oyununda oyunculara farklı bir uygulama olmadı. 

Dernek mevzusuna gelince üye sayısı az dernekler topluluğu olmaktansa üye sayısı çok olan tek bir dernek olmayı yeğlerim. Bu gün 1000 kişinin barındığı bir dernek ile 50 kişinin barındığı bir dernek aynı değildir.   10 tane dernekle de 1000 kişi olmak emin ol devlet gözünde her kafadan bir ses anlamına gelir.  Bu konuları sabahtan akşama uzun uzaya konuşa biliriz ancak yol kat edileceğinden şüphe duyarım.  Zira bu söylemimi de İstanbul da bir sürü grupla konuşup hiç yol kat edemememizden kaynaklandığını belirtmek isterim.

Şahsım adına Forumda siz Antalyalı 3 arkadaşımın paylaşımları ve varlıkları sıkıntı yaratmamaktadır.  Daha güzel günlerde beraber olmak dileği ile deyip konuyu kapatalım. 

Top Posters ezBlock

Fahrenheit
KorkmaZ
KoMiNiX
SANCAKTAR
Aydolan