ATF – Airsoft Task Force Takım Tüzüğü

1-ATF Takımı 22/10/2010 tarihinde Kurucular Kurulu olarak adlandırılacak 6 kişi tarafından kurulmuştur.(obiwan-ekoerkan-watcher-kuxen-emircan-shadow)

2-ATF Takımının tam adı: AİRSOFT TASK FORCE dur. Kısaltaması: ATF Takımı’dır.

3-ATF Takımının amacı; Airsoft adıyla bilinen hobi ve spor branşını dostluk, arkadaşlık, kardeşlik vasıfları ile birleştirilerek eğlenceli bir şekilde Airsoft Turkey oyunlarında ve gerektiğinde de yurt dışı organizasyonlarda içerisinde bulunduğu camiayı en iyi şekilde temsil ederek bu hobiyi icra etmektir.

4-ATF Takımı, Airsoft Turkey tarafından belirlenmiş Airsoft Oyun Kurallarına, Disiplin Talimatlarına ve Airsoft Turkey Forum kurallarına uymakla mükelleftir.

5-ATF Takımını Kuran Kurucular Kurulu, takımın yönetiminde en üst merci olup, Takımın İç Yönetimini belirler. İç Yönetim ve görev dağılımları daha sonra belirlenecektir.

6-ATF Takımına her 18 yaşını doldurmuş, fiil ehliyetine sahip, Airsoft Turkey formuna üye, herhangi bir takımda bulunabilmek için Airsoft Turkey tarafından belirlenmiş kurallar dahilinde hak kazanan ve T.C yasaları ile herhangi bir kısıtlaması olmayan, herhangi bir sebepten hüküm giymemiş kişiler müracaat edebilirler.

7-ATF Takımına yapılacak üyelik başvurularında ; başvuran kişinin müracaatı takım iç yönetimi tarafından incelenir, Airsoft Turkey yönetiminin de bilgisine başvurularak değerlendirilir.

8-ATF Takımı yönetimi, yapılan başvuruları açıklama yapmaksızın red hakkına sahiptir.

9-ATF Takım üyelerinden Airsoft Turkey tarafından belirlenen disiplin talimatları doğrultusunda 3 kez ikaz ve kınama cezası alanların takım içi üyelikleri takım yönetimi tarafından değerlendirilir ve verilecek karara göre de takımdan ilişikleri kesilir. Takımın her üyesi bu kuralı bilerek ve en başından kabul ederek takıma girer.

10-ATF Takım üyeleri; Airsoft Turkey tarafından belirlenmiş olan koruyucu vasfı olan gözlük-düdük-ilk yardım çantasını bulundurmak zorundadır.

11-ATF Takım üyeleri oyunlarda kullanılmak üzere bir adet lisanslı yada lisansız kullanıma uygun telsiz bulundurmak zorundadır.

12-ATF Takım üyeleri, AOR2 kamuflaj veya eski tip TSK kamuflaj elbisesinden en az birini kullanmak zorundadır (maddi güçleri yettiği sürece).

13- ATF Takım kaptanı yardımcılığı, kurucular kurulunun gerekli gördüğü durumlarda kurucu konumunda bulunan oyuncular arasında 3 aylık periyotlar ile değişmek suretiyle yapılır. Yapılan bu değişiklikler yazılı olarak Airsoft Turkey Yönetimine bildirilir.

14-ATF Takımına yeni alınacak üyelerin en az 5 genel buluşmaya Kardeşler Takımı ile katılması zorunludur.

15-ATF Takımının arması ve arma renkleri ekte verilmiştir.

16-ATF Takımının rütbe ve işaretleri ileride ATF Takımı Kurucular Kurulu tarafından gerekli görülürse belirlenecek ve gerekli mercilere yazılı bildirimi yapılacaktır.

17-ATF Takımı, TAC-Tüm Airsoft Derneğine gereken her türlü hizmeti ve desteği verecektir. Bu sebep ile tüm takım üyeleri Derneğe gerektiğinde maddi manevi ellerinden geldiğince yardım ve hizmet edecektir.

Geçici Madde 1: 22.08.2012 tarihinde kuxen(stalker) tarihinde takımdan ayrılıdığı için kuruculuk hakkı düşmüştür.

22.08.2012 tarihinde revize edilmiştir.

ATF Takımının; adı, logoları ve tüzüğü NOTER den tasdik ettirilmiş olup, her hangi bir şekilde kopyalanması, izinsiz yayınlanması, ilham alınarak başka hallere uyarlanması yasaktır. Aksi durumda gerekli yasal işlemleri yapma hakkımız saklıdır.

KAPTAN

Nick: Obiwan

İsim: Erkin E.

ÜYELER

  1. Obiwan (A. Erkin E.) – Takım Kaptanı
  2. Amator (Emin Bora D.) Takım 2. Kaptanı
  3. bombacı mülayim (Erkan E.)
  4. emir_124 (Emircan D.)
  5. Sonic (Onur Ö.)

BAĞLANTILAR

FORUM
WEB