216. Alay Takım Tüzüğü
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
28 Mart 2017, 01:16:39

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Takvim

Gönderen Konu: 216. Alay Takım Tüzüğü  (Okunma sayısı 2065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marule

  • 216. Alay
  • Üye
  • İleti: 89
  • Karma +1/-1
  • Cinsiyet: Bay
216. Alay Takım Tüzüğü
« : 25 Eylül 2014, 11:34:02 »
216. Alay Tüzüğü

Takım Kuruluşu ve Yapısı

1.   216. Alay takımı 21.06.2014 tarihinde oyunlara takım olarak katılmaya başlamış ve 29.08.2014 tarihinde takım olarak deklare edilmiştir.
Takım üyeleri ve görev dağılımı şu şekildedir;

Takım Kaptanı: Ömer Ercüment S. / Sağlam
Taktiksel Kaptan ve Kaptan Yardımıcısı: Berklan B. / KRAUT

Üyeler
Mert S. / marule
Savaş A. / sawaswar
Ercin Ü. / Delta Fox
Yusuf K. / Karadag
Alper Y. / Nookie
Sinan A. / S.Ataer
Berklan B. / KRAUT
Mustafa D. /İvmeci
Doğukan A./BigBoss
Selami /Selami
Emre K./Azazil

2.   Takım adı olarak “216. Alay” veya “216. Airsoft Alayı” olarak anılmakta  bir sakınca yoktur.
3.   216.Alay’ın başlıca hedefi hobiden keyif almak ve beraber oynadığı ekiplere keyif vermektir. Takım içerisinde ve diğer takımlara farklı tatlar sunabilmek, hobiye ve organizasyonlara yeni bir renk ve sinerji katabilmek, bu hobiyi çok daha ileriye taşıyabilmektir.
4.   Takım olarak organizasyonlara aktif katılım amaçlanmaktadır. 216. Alay içinde bulunduğu platformdan bağımsız, yurtiçi ve yurtdışı tüm platformlarda oyun oynamayı, dostluklar kurmayı kendine hedef belirlemiştir. Farklı farklı organizasyonlarda yer alarak, iyi ve geliştirici gördüğü şeyleri bir diğer organizasyona/yönetime/oyuna aktarmak ve böylece Türkiye de airsoft u ileriye taşımak takımın misyonudur.
5.   Tüm 216. Alay üyeleri içinde bulunduğu organizasyonların kurallarına ve disiplinine uymak zorundadır. Aksi takdirde hem o platformun hem de takım için divan kurulunun yaptırımları ile yüzleşmek durumundadır.
6.   216.Alay takım olarak oyunlarda etik değerleri ön planda tutar. Oyunlarda herhangi bir şekilde rakibe dezavantaj sağlayacak etik olmayan hareketlerden(erken başlamak, rakibin içinden bilgi almak, vurulduktan sonra yer belli etmek gibi) uzak durur. Özellikle herhangi bir oyunda “vurulup da çıkmamak” uyarısı almış veya tepki çekmiş bir takım üyesi, platform tarafından cezai yaptırımla karşılaşmasa dahi, takım içi divan tarafından cezalandırılabilir.
7.   216. Alay çevreye duyarlıdır. Organizasyon alanlarında etrafta çöp bırakmamak, çevreye ve oyun alanına zarar verecek hareketlerden (ağaç kırmak, ağaca tırmanmak gibi), oyun alanlarındaki binaların bütünlüğü bozucu hareketlerden (duvar yıkmak, cam kırmak gibi) kaçınmak tüm üyelerin sorumluluğudur.

Takımın İdari Yapısı
8.   Takım Kaptanı seçimi oylama ile yapılır. Adaylar arasında oy çokluğunu sağlayan kişi takım kaptanı seçilir. Takım kaptanı kendi yardımcısını seçer. Takım kaptanı istifa edene kadar veya kaptan hariç diğer üyelerin oy birliği ile görevinden uzaklaştırılana kadar görevinde kalır.
9.   Takım için Divan Kurulu 2 üyeden oluşur. Bu üyeler kaptan ve kaptan yardımcısı dışında takım tarafından oy çokluğu ile seçilir. Divan Kurulu takım içinde oluşacak anlaşmazlıkların çözümünde aktif rol oynar. Aynı zamanda herhangi bir platform tarafından takım üyelerine verilebilecek cezanın yeterli görülmemesi halinde cezayı artırabilir, takım üyesinden ayrıca savunma isteyebilir ve platformlar arası olarak bu cezanın uygulanmasını sağlayabilir. Örneğin, Takım içi divan kurulu, X platformunda 1 oyundan men cezası alan oyuncu için, divan kararı ile o üye için diğer platformların organizasyonlarında da 1 oyun men kararını uygulayabilir. Takım içi kurallara uymayan, kendi başına hareket eden, hakaret-saygısızlık gibi hareketlerde bulunan, takım içi birlik ve bütünlüğü bozacak, takım kalitesini düşürecek davranışlar kabul edilemez. Divan Kurulu üyeleri’ne de ceza uygulanabilir. Divan üyelerinden biri soruşturma altındaysa, o üye geçici olarak kuruldan uzaklaştırılır, yerine takım kaptanı geçer.

Takımın Taktiksel Yapısı
10.   216. Alay bünyesinde her oyuncu için zorunlu ekipmanlar dışında (gözlük ve aeg), telsiz de zorunludur.
11.   Takım envanterinde yer alan LMG, sniper, assault oyuncaklar ve pistoller tüm takım üyeleri tarafından dilendiği gibi kullanılabilir. Üyelerin belli bir görevde uzmanlaşma gibi bir zorunluluğu yoktur, üyenin insiyatifine bırakılmıştır. Oyun senaryosuna göre görev değişikliği yapılabilir.
12.   216.Alay’ın resmi üniforması Multicam ve 216 Urban Gerilla (kahverengi 5.11 taktik pantolon ve kamuflaj tişört) olarak belirlenmiştir. 216. Alay takım üyelerine zorunlu teçhizatlar hariç (gözlük, aeg, telsiz) üniforma ya da her hangi bir teçhizat kullanımına zorlamamaktadır.
13.   Takım da her oyunda en az 2 kişi medikal kit taşımak ile yükümlüdür. Sabit bir medic yoktur, oyuna katılıma göre belirlenir.
14.   Oyunlarda torpil kullanımı kesinlikle yasaktır.

Takıma Katılım ve Takımdan Ayrılış
15.   Takıma katılım istek ile değil davet ile icra edilir. Aday takımca değerlendirmeye alınır. Adayın takım üyelerinin her biri ile en az bir oyun oynamış olması veya tanışıklığı olması gerekmektedir. Aday kişi takım olarak oylanır ve “oy birliği” (oy çokluğu değil) sağlanması durumunda aday takıma kabul edilir. 216. Alay takımının birlik, beraberliğini ve kordinasyonunu öncelik sayar.
16.   Takımdan ayrılış Divan Kurulu kararı ile veya oyuncunun kendi kararı ile olabilir. Takımdan ayrılmayı talep eden oyuncu, takıma mazeretini beyan etmek durumundadır. Benzer şekilde Divan Kararı ile uzaklaştırılacak oyuncu için de Divan Kurulu “geçerli” bir sebep belirtmelidir. Ayrılış sırasında, takım tarafından kendisine sağlanan ekipman varsa (üniforma, telsiz, aeg gibi) teslim etmek zorundadır.

Takımın şimdiki üyeleri ve yeni katılacak üyeleri bu tüzükteki maddeleri kabul etmiş sayılırlar.

216. Airsoft Alayı [TRAILER] [2015]